INTELIGENTNY
INWESTOR

W zakładce FAQ znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej nurtujące pytania.
  

Jakiej wielkości wkład własny muszę posiadać, aby móc inwestować w Państwa firmie?

Minimalny wkład własny niezbędny do inwestycji w naszej firmie to jedyne 10,000 zł.
 
Czy moje środki pieniężne są bezpieczne i jaką mam gwarancje, że ich nie stracę?

Gwarantujemy klientom wysoki standard bezpieczeństwa i profesjonalizmu naszych działań. Państwa środki są zabezpieczone „twardymi” dokumentami: wekslem in blanco, wpisem na hipotece, udziałami. Współpracujemy tylko z firmami, które są zgłoszone do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
 
Czy istnieją inwestycje, które mogą być w pełni gwarantowane?

Istnieją inwestycje, które posiadają określoną minimalną stopę zwrotu. Jesteśmy w stanie określić minimalne oprocentowanie od momentu rozpoczęcia inwestycji do jej zakończenia. Jednak suma zarobionych pieniędzy w dużej mierze zależy od długości inwestycji.
 
Jak często będą mi naliczane odsetki? Czy mogę o tym sam decydować?

Naliczanie odsetek dostosowujemy do indywidualnych predyspozycji Klienta. Najpopularniejsze są wypłaty miesięczne i kwartalne, choć niektórzy Inwestorzy preferują półroczne i roczne odsetki od kapitału. Ostateczna decyzja zawsze należy do Klienta.
 
Jak wygląda zarządzanie powierzonym kapitałem? Czy jestem zmuszony do angażowania się w jakieś działania?

Efektywne oszczędzanie nie wymaga od Klienta śledzenia sytuacji na rynku ani dokonywania jakichkolwiek analiz czy działań. Całe zarządzanie jest po stronie firmy w dziedzinie pomnażania kapitału.
 
Jak długo muszę być klientem?Jakie są ramy czasowe mojej inwestycji?

Długość planu inwestycyjnego zależy od indywidualnych preferencji naszych Klientów oraz celów jakie chcieliby osiągnąć. Minimalny czas inwestowania to sześć miesięcy, maksymalny to trzy lata. Oczywiście istnieje wiele pośrednich rozwiązań, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb Inwestora.
 
Czy nie lepiej trzymać oszczędności w banku? Może lepiej zainwestować pieniądze na lokatach?

Odkładanie pieniędzy na lokacie w banku to dobra forma oszczędzania. Jednak sprawdza się wyłącznie w oszczędzaniu krótkoterminowym (np. na komputer, nowe meble czy wakacje). W długiej perspektywie czasowej inwestycje kapitałowe gwarantują znacznie większą stopę zwrotu niż lokaty oszczędnościowe.
 
Inwestowanie wydaje się skomplikowane? Jak zacząć?

Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów udzielając pełnego wsparcia i pomocy. Prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą formularza wówczas udzielimy wszelkich informacji.
 
Czy inwestycje o mniejszych kwotach są w ogóle warte zachodu?

Nasi Klienci nie potrzebują dużo kapitału, aby skutecznie inwestować, ponieważ portfel inwestycyjny może być również budowany krok po kroku z Inteligentnym Inwestorem. Klient może więc zacząć od mniejszych kwot i z czasem powiększyć swój portfel, a w miarę upływu czasu wyłoni się szeroko zdywersyfikowany portfel inwestycyjny.